POCZUJ SIĘ LEPIEJ

IMG_3997[1]

Jesienne dni, a szczególnie poranki potrafią być bardzo ciężkie. Czasem, gdy rano wstajemy, słonce tego jeszcze nie zrobiło, a okna lepiej nie otwierać, aby nie straszyć się pogodą. Nie ukrywam jednak, ze gdyby nie temperatura za oknem, jesień byłaby moja ulubiona pora roku. Jest przecudownie kolorowa!

 

Wracając do poranków, chcę Wam podsunąć kilka bardzo prostych zasad aby zacząć jesienny dzień w dobrym humorze. Zaczynamy!

1.  Porządnie się wyciągnij i ziewnij!

Tuż po przebudzeniu, lub otwarciu oczu nigdy nie wstawaj od razu. Daj organizmowi trochę czasu, aby ten tez załapał, ze pora wstać. Porządnie się wyciągnij! Wyciąganie z rana daje na prawdę mnóstwo energii! Co do ziewania wiemy, ze nadal nikt jeszcze nie wie, jakie dokładnie są przyczyny tego zjawiska, bo teorię o nudzie można spokojnie sobie odpuścić. Ja daje Wam słowo, ze to pomaga!

IMG_4002[1]

2. Wypij kubek rozgrzewającej herbaty.

Może być kawa, lub (moje ulubione) gorącą woda z cytryną i miodem – jeśli tę wolisz. Chodzi tylko i wyłącznie o to, aby na spokojnie wypić w łóżku coś ciepłego. Rozgrzeje to nasz organizm oraz doda energii. Nawet jeśli rano wstajesz do pracy i nie masz do wygospodarowania kilku minut na tę „ceremonię” uwierz mi,  ze lepiej wstać te parę minut wcześniej – to znacznie lepiej wpłynie na nasze samopoczucie niż 10 minut dodatkowego snu.

IMG_3966[1]

3.  Zjedz coś zdrowego.

Nie musi być to pełnowartościowe śniadanie – takie możesz zjeść trochę później, kiedy Twój organizm będzie go potrzebował. Mówię tu o jakiejkolwiek zdrowej przekąsce. Ja zazwyczaj rano startuję od owoców. Aha!   Absolutnie nie jemy w łóżku – ono nie jest od tego!

IMG_396g6[1]

4. Poczytaj książkę.

Jeśli lubisz. Jeśli nie, możesz poprzeglądać obrazki z gazety lub przejrzeć Instagrama. Chodzi tu tylko o to, aby nasz umysł troszeczkę się oderwał od rzeczywistości i zamiast myśleć o nadchodzącym dniu – popłynął (choć na kilka minut).

P.S. Polecam nową książkę Red Lipstick Monster. Naprawdę świetna robota!

IMG_3967[1]

IMG_3969[1]

5. Zadzwoń do przyjaciółki/mamy/babci.

I dowiedz się, co u nich. Możesz komuś na prawdę sprawić ogromną przyjemność albo sama wyżalić się z tego co leży Ci na sercu. I jedno i drugie sprawia niesamowitą radość i może bardzo pomóc w lepszym rozpoczęciu każdego dnia.

IMG_3981[1]

Mam nadzieję, ze choć trochę pomogłam. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *